Menu Zamknij

Jak przygotować grunt pod toaletę przenośną

Na czym może stać toaleta przenośna? Jak przygotować grunt? 

Jest to pytanie, które spędza sen z powiek naszym klientom podczas gdy zamawiają wynajem toalety przenośnej. Poznań to specyficzne miasto z ciasno ulokowaną infrastrukturą, miejska aglomeracja znacząco utrudnia przygotowanie gruntu pod toaletę mobilną. Wąskie bramy, zastawione wjazdy, ciasne uliczki i nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, to chleb powszedni dla naszych profesjonalnych kierowców. Klient w miarę możliwości, powinien poinformować nas podczas zamawiania WC jakich utrudnień w dojeździe możemy się spodziewać, żebyśmy mogli odpowiednio przygotować się do transportu kabiny. 

Przygotowanie gruntu pod toaletę mobilną 

Kiedy uda się pokonać pierwsze przeszkody na drodze do transportu toalety przenośnej, kolejne poważne zadanie stoi przed klientem. WC mobilne najczęściej zamawiane są na działki i place budowy, a więc nie zawsze tam, gdzie podłoże jest odpowiednio utwardzone. Kabina nie powinna stać na przykład na piasku, a jedynie na twardej ziemi. Błoto albo inna miękka powierzchnia, mogłoby uniemożliwić wjazd auta sanitarnego, co jest niezbędne, ponieważ o ile toaletę można ściągnąć z auta przed działką i dowieźć ją do klienta na wózku, o tyle jej opróżnienie i wyczyszczenie może okazać się niemożliwe, ponieważ rura odprowadzająca zanieczyszczenia ma jedynie 7 metrów długości. Ważne więc, aby nasz pojazd mógł swobodnie podjechać do toalety przenośnej. 

Jak więc powinno wyglądać przygotowanie gruntu pod toaletę mobilną? Jeżeli podłoże jest nieutwardzone, należy je utwardzić. Można zrobić to na różne sposoby na przykład: 

  • Podkładając na trasie przejazdu pojazdu grubsze płyty wiórowe, deski, płyty betonowe 
  • Wysypując na podłoże gruz budowlany o szerokiej frakcji na przykład 32-64mm 
  • Przy użyciu koparek lub łopat wyrównać teren i usunąć wierzchnią warstwę podłoża 

toaleta przenośna na stabilnym terenie

Na jakiej nawierzchni można postawić toaletę przenośną? 

W pierwszej kolejności wymienimy na jakich gruntach postawienie toalety przenośnej, mimo naszych chęci, może okazać się niemożliwe do zrealizowania. Na tego rodzaju podłożach istnieje ryzyko zakopania się pojazdu przywożącego toaletę lub osunięcia się gruntu i wywrócenia toalety, często wraz z zawartością, co nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem i może być niebezpieczne, jeżeli akurat ktoś będzie z WC korzystał. Kategorycznie nie stawiamy toalet, jeżeli podłoże to: 

  1. Podmokłe tereny 
  2. Grząska trawa 
  3. Błoto 
  4. Piasek 
  5. Bagno 

Najlepiej, żeby toaleta przenośna mogła zostać postawiona na litym betonie, asfalcie, kostce brukowej (choć tu też trzeba uważać, ponieważ ciężkie auto transportujące WC może swoim ciężarem uszkodzić kostkę), a jeżeli to niemożliwe, to wybierając miejsce posadowienia kabiny, w pierwszej kolejności należy rozglądać się za twardą trawą albo zbitą ziemią – ważne, żeby dokładnie sprawdzić, czy podłoże nie zapadnie się pod wpływem ciężaru toalety lub auta sanitarnego. 

WC SKIP toalety przenośne Poznań

Dlaczego warto wynająć toaletę od WC Skip? 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wachlarz toalet mobilnych. WC przenośne, którymi dysponujemy są lekkie, dzięki czemu możliwy jest ich łatwy transport. Pomimo niewielkiej wagi (do 100 kg), nasze kabiny są wytrzymałe, odporne na mikro-uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne. Nieprzemakalny dach i antypoślizgowa podłoga zapewniają komfort i bezpieczeństwo korzystania z toalety nawet w spartańskich warunkach, jakie często panują na placach budowy. 

Dodatkowo, nasze toalety przenośne wyposażone są w półprzeźroczysty dach przepuszczający promienie słoneczne, sedes, pisuar, podajniki na mydło i papier toaletowy oraz posiadają bezodpływowe zbiorniki, wypełnione ekologicznym płynem neutralizującym przykre zapachy. Dzięki tym rozwiązaniom nie odczujesz, że korzystasz z toalety mobilnej i poczujesz się jak w domowej ubikacji.