Menu Zamknij

Toalety przenośne – czy można z nich korzystać zimą?

Korzystanie z toalet przenośnych zimą

Prace budowlane domu lub remont dróg wiążą się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Często trwają cały rok, czyli także w okresie zimowym, gdzie temperatura spada poniżej zera. Niskie temperatury mogą być utrudnieniem dla pracowników, a nawet opóźniać prace budowlane. W takim przypadku należy szczególnie zwrócić uwagę na miejsce sanitarne, które według przepisów powinno składać się z szatni, pomieszczenia prysznicowego, toalety, umywalni a przede wszystkim pomieszczenia ogrzewanego. Na budowie nie ma możliwości korzystania z innego rodzaju toalety niż toaleta przenośna. Pojawia się pytanie, czy możliwe jest korzystanie z toalety zimą? Częsta niska temperatura nie spowoduje zamarznięcie zbiornika z nieczystościami, wyłączając kabinę z użytku?

Spis treści

  1. Brak obaw o instalację
  2. Czy z toalety przenośnej można korzystać w zimie?
  3. Jak dbać o toaletę przenośną w zimne miesiące?
  4. Czyszczenie toalety przenośnej w zimie

Brak obaw o instalację

Ta sama sytuacja dotyka ludzi na działkach, gdzie również występuje potrzeba całorocznego korzystania z wc. Wbrew pozorom, toaleta przenośna jest rozwiązaniem łatwiejszym i bezpieczniejszym od toalety stacjonarnej, ponieważ gdy temperatura zejdzie poniżej zera, nie trzeba się martwić możliwością uszkodzonej instalacji. Toaleta turystyczna nie ma podłączonej kanalizacji, odpływu ani doprowadzonej wody, dzięki czemu przy niskich temperaturach nie ma możliwości zamarznięcia wody, co prowadziłoby do uszkodzenia rur, zwłaszcza gdy miejsce nie jest systematycznie przez nas odwiedzane i ogrzewane. Istnieją rozwiązania, dzięki którym korzystanie z toalety przenośnej jest możliwe również zimą.

znak kierujący do toalet

Czy z toalety przenośnej można korzystać w zimie?

Podczas mrozów korzystanie z wc jest możliwe dzięki specjalnym preparatom. Do zbiornika na nieczystości wystarczy wlać wodę z odpowiednim środkiem chemicznym, który nie zamarza. Po co są chemikalia? Zbiornik z czystą wodą nie daje nam możliwości używania toalety w sezonie zimowym, gdyż w temperaturze poniżej zera zmienia się w bryłę lodu. Dodatkowo sama woda nie neutralizuje nieprzyjemnego zapachu, który pojawia się z czasem korzystania z toalety. Nasza firma wynajmująca toalety na okres zimowy od razu zapewnia zaopatrzenie we wszystkie niezbędne płyny i preparaty w momencie podstawienia wc. Doradzamy jak często opróżniać zbiornik i pomagamy wybrać dogodne miejsce na ustawienia toalety przenośnej. Dzięki tym wszystkim działaniom wynajem toalet i korzystanie z nich zimą jest możliwy. 

Jak dbać o toaletę przenośną w zimne miesiące?

Główną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są odpowiednie preparaty wylewane do zbiornika na nieczystości. Dzięki specjalnej solance roztwór uzyskuje niską temperaturę zamarzania. Dany sposób gwarantuje ochronę przed zamarzaniem do – 30 stopni Celsjusza. Wymiana płynu powinna być powtarzana przy każdym serwisie toalety, który w okresie jesienno-zimowym należy przeprowadzać co około dwa tygodnie. Jeśli temperatura będzie niższa niż -30°C zaleca się częstszy serwis, aby móc swobodnie korzystać z wc. 

Należy zwrócić uwagę również na miejsce umieszczenia kabiny, szczególnie w okresie zimowym, dzięki temu możesz zapewnić trochę wyższą temperaturę w niej panującą. Już kilka stopni więcej zapewnia ustawienie toalety w miejscu nasłonecznionym, dlatego w okresie zimowym postarajmy się unikać miejsc zacienionych. Dodatkowym plusem będzie umieszczenie toalety pod ścianą, ogrodzeniem bądź miejscem składowania materiału, dzięki czemu będzie osłonięta od wiatru, który może systematycznie wychładzać wnętrze kabiny.  Umieszczenia wc we wiacie lub pomieszczeniu zamkniętym, takim jak magazyn czy garaż jest idealnym rozwiązaniem przy panujących na zewnątrz mrozach. 

czyszczenie toalety

Czyszczenie toalety przenośnej w zimie

Wynajem toalet w naszej firmie gwarantuje jeden serwis toalety. Częstotliwość czyszczenia zależy od potrzeb klienta i dostosowana jest indywidualnie do oferty. Serwis toalety zimą polega na:

  1. dokładnym opróżnieniu zbiornika z fekaliów,
  2. myciu i dezynfekcji toalety,
  3. napełnieniu zbiornika wodą z dodatkiem specjalnych substancji chemicznych, które nie zamarzają, gdy temperatura spada poniżej zera oraz zabijają drobnoustroje i niwelują nieprzyjemny zapach,
  4. uzupełnieniu środków czystości: mydła i płynu do dezynfekcji oraz wymianie papieru toaletowego.

WCSkip każdą usługę traktuje indywidualnie, dopasowuje ofertę do klienta i jego potrzeb. Nasi klienci cenią sobie profesjonalizm usług, które świadczymy. Współpracują z nami od lat i przez cały rok. Cennik wynajmu toalet można poznać, kontaktując się z naszym biurem obsługi klienta. Zamówienia realizowane są z dnia na dzień, dzięki czemu szybko i sprawnie dostarczymy Wam toaletę przenośną w Poznaniu, jak i okolicach.