Menu Zamknij

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o przenośnych toaletach, a boisz się zapytać!

Toalety przenośne mijamy na co dzień i nawet nie zastanawiamy się nad tym w jaki sposób działają i jak są serwisowane. Kto na dobrą sprawę odpowiada za czystość tego rodzaju miejsc? Takie pytania zaczynamy zadawać sobie w dwóch przypadkach. W pierwszym wypadku sami przymierzamy się do kupna lub wynajmu mobilnej toalety, więc to naturalne, że zaczynamy interesować się tematem. Zdarzają się również przypadki, w których nasz sąsiad wynajął toi-toi’a i nie bardzo o niego dba, więc zaczynają ulatniać się z niego nieprzyjemne zapachy. Zastanawiamy się wtedy kogo obwinić za sytuację, właściciela posesji czy firmę, której logo widnieje na toalecie. W tym artykule postaramy się wyjaśnić tą i podobne kwestie, a na zakończenie przygotowaliśmy kilka ciekawostek na poprawę humoru, którymi można zabłysnąć na barowych spotkaniach towarzyskich.

toaleta standard

Jak działa toaleta przenośna?

Toaleta przenośna to pojedyncza kabina do załatwiania potrzeb fizjologicznych, zarówno tych mniejszych, jak i tych większych. Z zewnątrz kształtem może przypominać coś pomiędzy budką telefoniczną, a przerośniętym wzwyż domkiem. Drzwi do toalety otwierają się na zewnątrz, żeby w środku panował jak największy komfort. Wyposażyliśmy je w prosty zamek ryglowy otwarte/zajęte, który można kontrolować jedynie od wewnątrz. Istnieje jednak możliwość awaryjnego otwarcia kabiny od zewnątrz w nagłych wypadkach, gdyby na przykład ktoś w środku zemdlał. Istnieje również możliwość zamknięcia od zewnątrz na kłódkę, żeby osoby postronne nie korzystały z toalety wbrew naszej woli. Dach kabiny znajduje się pod delikatnym kątem, żeby nie zalegał na nim śnieg lub woda po deszczu. Wykonany jest on z półprzeźroczystego materiału przepuszczającego promienie słoneczne, żeby zapewnić w środku naturalne oświetlenie w ciągu dnia. Znajduje się w nim komin wentylacyjny, przez który odprowadzane są zapachy ze zbiornika na fekalia. Ściany toalety wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie czynników atmosferycznych oraz na otarcia i upadki.

Podłoga w środku pokryta jest specjalną antypoślizgową matą, która zapobiega wypadkom na wilgotnej podłodze. W centralnej części znajduje się wspomniany już wyżej zbiornik na odchody, który wypełniony jest specjalnym płynem, który zabija bakterie i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wyposażony jest on w deskę sedesową dla większego komfortu korzystania z toalety. W bocznej części znajduje się również pisuar, który również ma połączenie z głównym zbiornikiem. W standardowej wersji WC zapewniony jest jeszcze papier toaletowy, umieszczony na specjalnym podajniku. Wersja premium wyposażona jest dodatkowo w umywalkę wbudowaną i ręczniki papierowe do osuszania rąk.

Największą zaletą wynajmu toalety przenośnej jest jej samowystarczalność. Takie mobilne WC nie wymagają ani podłączenia do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, ani nie potrzeba w nich energii elektrycznej. Co prawda w ciemniejsze i zachmurzone noce warto zaopatrzyć się w latarkę, w większości przypadków powinno jednak wystarczyć światło z gwiazd i księżyca. Zbiornik na fekalia wypełniony jest częściowo płynem neutralizującym zarazki i smród. Odchody zbierają się tam, a później są wypompowywane przez auto sanitarne podczas serwisu. Nie trzeba nic spłukiwać, więc niepotrzebny jest dostęp do wody. Nawet wersja z umywalką wyposażona jest w zbiornik z wodą, więc nie trzeba nigdzie jej podłączać.

Dane techniczne i wymiary zewnętrzne toalety przenośnej:

Wysokość 233 centymetry
Szerokość 112 centymetry
Głębokość 122 centymetry
Waga 82 kilogramy
Pojemność zbiornika 265 litrów

Dokąd można zamówić toaletę?

Kiedy pojawia się potrzeba zapewnienia dostępu do toalety, gdzie niemożliwe lub nieopłacalne jest założenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, pojawia się pytanie. Czy wypada mi zamówić toaletę przenośną typu toi-toi? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie tylko wypada, ale w niektórych przypadkach jest to niezbędne i wymagane przez inspekcje sanitarne. Nie ma sensu się zastanawiać co pomyślą goście na wydarzeniu, które organizujemy. Zamawiając toalety przenośne nie tylko zapewniamy im komfortowy dostęp do zaspakajania potrzeb fizjologicznych, ale również gwarantujemy sobie bezpieczeństwo podczas sanepidowskich kontroli.

Najczęściej toalety przenośne zamawiane są na place budowy. Dotyczy to zarówno budów wielkich obiektów przemysłowych, jak i małych domków jednorodzinnych. W tym drugim przypadku, nawet jeśli nie zamieszkujemy jeszcze w miejscu budowy, mamy obowiązek zapewnić naszym budowlańcom humanitarny dostęp do toalety. Nawet podczas remontu łazienki w mieszkaniu na osiedlowym blokowisku powinniśmy wynająć mobilną ubikację, bo z tej standardowej przez co najmniej kilka dni nie będziemy mogli korzystać.

W drugiej kolejności toalety przenośne wynajmowane są na wszelkiego rodzaju imprezy masowe. Naprawdę nie przesadzamy – na wszystkie wydarzenia plenerowe można zamówić mobilne WC. Nie ma znaczenia czy organizujemy wystawne wesele, wyjazd integracyjny, wielotysięczny koncert lub festiwal czy skromny biwak ze znajomymi. Na każdym z tych eventów ubikacje przenośne sprawdzą się znakomicie – gwarantujemy.

Zastanawiasz się czy dojeżdżamy do Twojej miejscowości? Obsługujemy wszystkie gminy powiatu poznańskiego i wiele innych. Podstawimy toaletę przenośną między innymi do takich miejscowości jak:

  1. Wągrowiec
  2. Gniezno
  3. Śrem
  4. Września
  5. Grodzisk Wielkopolski
  6. Nowy Tomyśl
  7. Szamotuły
  8. Oborniki

… i inne. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły! 514-041-959 tel.

dostawa toalet

Jak dbać o mobilną toaletę?

Na samym początku powinniśmy sobie zadać pytanie czy toaletę przenośną chcemy kupić czy wynająć. Matematyka w tym przypadku jest całkiem prosta. Zakup nowej kabiny to koszt kilku tysięcy złotych. Miesięczny koszt wynajmu to niecałe 200 złotych, w zależności od wariantu i lokalizacji podstawienia. Jeżeli nie zamierzamy korzystać z toalety przez kilka lat, bardziej opłaca się ją wynająć niż zakupić. Nawet jeżeli zakupimy własną toaletę, to w dalszym ciągu będziemy ponosić koszty jej opróżniania, a zazwyczaj kosztuje to około 100 złotych miesięcznie.

Wynajem ma nawet więcej zalet. Każdy nasz klient wraz z toaletą przenośną ma zapewniony kompleksowy serwis raz w miesiącu gratis. Serwis obejmuje najważniejsze – opróżnianie. Na tym jednak nie koniec. Poza wypompowaniem śmierdzącej zawartości ubikacji, uzupełnimy zbiornik pachnącymi chemikaliami, a dodatkowo wyczyścimy kabinę za pomocą myjki ciśnieniowej “karcher”, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. To nie wszystko. Uzupełnimy papier toaletowy oraz ręczniki papierowe oraz mydło i wodę w umywalce, jeżeli zdecydujecie się na wariant premium.

Jeżeli zdecydujecie się na zakup własnej toalety lub skorzystacie z innego rozwiązania, niż wynajem toalety przenośnej w naszej firmie, o wychodek będziecie musieli zadbać samodzielnie. Wyczyścić, opróżnić, uzupełniać płyny i artykuły higieniczne. Po pierwsze, zabierze to Wam więcej cennego czasu, a po drugie – może okazać się droższe.

Wybierz mądrze i zamów toaletę przenośną w profesjonalnej firmie!

czyszczenie toalety

Toaletowe ciekawostki

  • Blisko 65% ludności na świecie nie korzysta z papieru toaletowego.
  • W Anglii istnieje klub nocny, w którym są dwuosobowe toalety dla Pań, ponieważ i tak chodziły tam one grupowo.
  • Pierwszą toaletę z możliwością spłukiwania wody zaprojektował sam Leonardo da Vinci, jednak projekt nie został zrealizowany.
  • We Francji znajdują się pisuary do użytku zewnętrznego, w niektórych znajdują się kwiaty, które można “podlewać” korzystając z toalety.
  • W Dubaju zbudowano w wieżowcu toaletę z wielkim oknem, przez które można podziwiać widoki.
  • Na rynku dostępne są tak zwane “ShitBoxy”, czyli tekturowe toalety przenośne, do których wkładane są foliowe wkłady na fekalia.
  • Pewien streamer o nazwie “BasicallyHomeless” zbudował komputer do gier w obudowie z… sedesu toaletowego.