Menu Zamknij

Wszystko co warto wiedzieć o serwisie toalet przenośnych

Nasza firma oferuje wynajem toalet przenośnych. Poznań i okoliczne gminy to strefa naszej działalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i tysiącom rocznie realizowanych zleceń zapewniamy profesjonalną obsługę klienta oraz fachowy serwis toalety przenośnej. Gwarantujemy, że nasze wc przenośne są najtańsze w Poznaniu – jeżeli znajdziesz niższą cenę, zadzwoń do nas, to zaoferujemy Ci specjalny rabat!

czyszczenie toalety

 • Jak działa toaleta przenośna?

Żeby podstawić mobilne WC niepotrzebna jest dostawa wody przez miejski system wodno-kanalizacyjny. Przenośne toalety wyposażone są w bezodpływowy zbiornik, w którym znajduje się płyn unieszkodliwiający bakterie, wirusy i brzydki zapach, dzięki czemu możemy postawić kabinę niemalże tam, gdzie chcemy, jest tylko jeden warunek techniczny. Toaletę można postawić tam, gdzie da radę wjechać samochód sanitarny przeprowadzający serwis.

Wymiary i waga toalety mobilnejDługośćSzerokośćWysokośćWaga
1,20 metra1,20 metra2,35 metraDo 100kg
 • Na czym polega serwis toalet przenośnych?

Serwis toalety przenośnej polega na wyczyszczeniu wynajętej kabiny mobilnej. W pierwszej kolejności przeprowadza się opróżnienie zawartości zbiornika, później trzeba toaletę wyczyścić i zająć się dezynfekcją zbiornika, żeby na końcu móc uzupełnić płyny i akcesoria toaletowe. W przypadku nieznacznych uszkodzeń, przeprowadza się również drobne naprawy.

 • Jak przebiega serwis toalet przenośnych?

W umówionym terminie kierowca przyjeżdża na miejsce podstawienia toalety przenośnej samochodem sanitarnym. Na początku rozkładana jest rura odprowadzająca fekalia do zbiornika na aucie, kierowca odpala pompę i rozpoczyna opróżnianie toalety. Następnie, za pomocą myjki ciśnieniowej i chemikaliów czyści zbiornik i ponownie wypompowuje zanieczyszczoną resztkami brudu zawartość toalety. Po zajęciu się dezynfekcją zbiornika, następuje mycie ciśnieniowe i suszenie wnętrza kabiny, a następnie jej zewnętrznej części. W dalszej kolejności następuje uzupełnienie zbiornika płynem neutralizującym rozwój bakterii i przykry zapach. Na końcu uzupełniany jest dozownik mydła i papier toaletowy.

transport toalet

 • Jak często serwisujemy toalety?

Standardowo toalety mobilne serwisowane są przez naszą firmę raz w miesiącu. Taka częstotliwość będzie wystarczająca, jeżeli z toalety będzie regularnie korzystać 2-4 osób. Dezynfekcję zbiornika oraz kabiny raz w miesiącu przeprowadzamy za darmo w cenie wynajmu. Jeżeli z WC ma korzystać więcej osób, należy domówić dodatkowy serwis lub postawić więcej niż jedną toaletę przenośną. Najlepiej znaleźć odpowiedni kompromis, między liczbą kabin, a częstotliwością czyszczenia. Należy wziąć pod uwagę kto będzie korzystał z toalety i w jakich okolicznościach. Jeżeli na przykład potrzebujemy toaletę przenośną z powodu awarii szamba na działce i korzystać z niej będzie 3 członków naszej rodziny w sposób rekreacyjny, to być może wystarczy nam jeden darmowy serwis miesięcznie. Natomiast, gdy wynajmujemy toaletę dla 3 budowlańców, którzy ciężko pracują, mają zabłocone buty i zabrudzone ubrania robocze, to jeden serwis raz w miesiącu może nie wystarczyć.

 • Dlaczego regularny serwis toalet jest tak ważny?

Z powodu wybuchu epidemii koronawirusa SARS-COV2 rosną wymagania sanepidu odnośnie bezpieczeństwa i higieny pracy. Zaostrzające się przepisy sanitarne, skutecznie zamykają lub zawieszają wiele placów budowy. Jeżeli chcielibyśmy mieć terminowo zbudowany dom, powinniśmy zadbać o zapewnienie naszym pracownikom godnych warunków pracy – a to się tyczy również czystej i zdezynfekowanej toalety, dlatego powinniśmy zadbać o regularny i cykliczny serwis.

 • Gdzie najlepiej sprawdzają się WC mobilne i serwis toalet przenośnych?

Toalety przenośne najczęściej wynajmowane są:

 1. Na działkach rekreacyjnych
 2. Na placach budowy
 3. Na imprezach masowych
 4. Na imprezach plenerowych
 5. W parkach i skwerach
 6. Na plażach i campingach
 7. Przy punktach gastronomicznych

Oraz wszędzie tam, gdzie nie ma stałego dostępu do miejskiej sieci wodociągów ani szamba.

 • Ile kosztuje serwis toalety przenośnej?
Ceny za wynajem toalety w zależności od częstotliwości serwisów
Częstotliwość serwisuRaz w miesiącuCo 2 tygodnieTrzy razy w miesiącuCo tydzieńSerwis dodatkowy
Poznań +25km180zł brutto miesięcznie260zł brutto miesięcznie340zł brutto miesięcznie420zł brutto miesięcznie80zł opłata jednorazowa
Dalsze miejscowości190zł brutto miesięcznie280zł brutto miesięcznie370zł brutto miesięcznie460zł brutto miesięcznie90zł opłata jednorazowa

Podano ceny orientacyjne, mogą się one różnić w zależności od dostępności toalet i pojazdów sanitarnych, a poszczególne miejscowości mogą zostać wycenione indywidualnie. Powyższa tabela nie ma charakteru oferty handlowej i nie może być podstawą do reklamacji.

dostawa toalet

 • Jak zamówić serwis toalety mobilnej?

W celu zamówienia serwisu toalety należy skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. Nasi doradcy podejdą do Twojej sprawy indywidualnie i chętnie podpowiedzą jaka częstotliwość będzie dla Ciebie odpowiednia. Można się z nami skontaktować pod numerami telefonu:

514-041-959
lub
578-278-700

Przewidujemy również możliwość złożenia zamówienia poprzez e-mail:

toalety@skipgroup.pl

Dostępny jest również sklep internetowy, w którym samodzielnie można złożyć zamówienie na toaletę przenośną:

wcskip.pl/zamow-toalete-przenosna-online/

Zapraszamy!